Historia zakładu

 

Tradycje firmy STOLARSTWO-SMAZA sięgają roku 1912. Wtedy to ówczesny założyciel, Józef Smaza, zajmował się produkcją domów drewnianych wraz z ich kompletnym wyposażeniem w stolarkę okienno – drzwiową, podłogi i meble. Z upływem lat firma zachowała rodzinny charakter i nieprzerwanie wytwarza produkty najwyższej jakości. Możemy poszczycić się realizacjami nie tylko w kraju, ale i w wielu zakątkach Europy. Nasze wyroby są niezwylke cenione, świadczy o tym cała rzesza zadowolonych klientów, którzy z czasem powracają do nas ze swoimi dziećmi i wnukami.

Stolarstwo-Smaza dziś

 

Nasza firma specjalizuje się w wytwarzaniu stolarki budowlanej z najwyższej jakości drewna litego, łącząc w sobie wieloletnie doświadczenie, nowoczesne wzornictwo oraz funkcjonalność. Odpowiadając na ogromne zapotrzebowanie rynkowe, produkujemy także lustra w drewnianych ramach oraz cały asortyment elementów wyposażenia wnętrz.

Jesteśmy również dystrybutorem m.in. stolarki drzwiowej znanych i cenionych producentów, a także podłóg drewnianych, klamek, profesjonalnych lakierów do drewna, akcesoriów  łazienkowych. Ofertę dobieramy bardzo starannie. Współpracujemy tylko z uznanymi i sprawdzonymi partnerami starając się, aby klient zawsze otrzymywał produkt najwyższej jakości

Produkcja

 

Drewno jest materiałem niezwykle przyjaznym dla człowieka. Żaden inny surowiec stosowany w budownictwie nie zapewnia takiego kontaktu z naturą. Tylko wyroby z drewna dają uczucie ciepła i harmonii. Surowiec ten jest w przyrodzie całkowicie odnawialny. Zakup certyfikowanej tarcicy z kontrolowanych zrębów, a także bardzo restrykcyjne procesy produkcyjne wykorzystujące nawet najmniejszy kawałek drewna czynią naszą firmę proekologiczną. Z odpadów produkcyjnych wytwarzamy brykiet opałowy. Powstaje wyłącznie z czystych trocin, bez żadnych dodatkowych substancji. Wykorzystujemy go do ogrzewania zakładu i wody użytkowej. Dwutlenek węgla wydzielany przy jego spalaniu jest pochłaniany przez rośliny zielone i przetwarzany na tlen niezbędny dla człowieka. Wszystkie pozostałe materiały używane w zakładzie spełniają  określone normy i atesty. Zawsze staramy się o to, aby nasza działalność była jak najmniej uciążliwa dla środowiska.

Nasza załoga to wysoko wykwalifikowani pracownicy z wieloletnim doświadczeniem. Ich fachowość pozwala zrealizować nawet najbardziej wymagające projekty, nawet te które z pozoru wydają się niemożliwe do wykonania.