Schody drewniane

Schody to jeden z najważniejszych elementów wykończeniowych w naszych domach. Zdecydowanie największa grupa klientów wybiera schody drewniane, bowiem są one najbardziej eleganckie i dają mnóstwo możliwości aranżacyjnych. Warto zadbać o to, żeby zostały dobrze wykonane. Bardzo ważny jest dobór odpowiedniej jakości drewna, precyzyjne wykonanie i solidny montaż. Wykonanie schodów drewnianych należy odpowiednio wcześnie zaplanować. To pomoże Państwu uniknąć wielu istotnych błędów konstrukcyjnych, których późniejsze wyeliminowanie nie zawsze jest możliwe.  Kompletny proces wykonawczy, w którego skład wchodzi: wstępne przygotowanie materiału, jego sezonowanie, wykonanie schodów a także montaż, może trwać nawet kilka miesięcy. Optymalny okres od złożenia zamówienia do ostatecznego zakończenia prac to 4-6 miesięcy.

Nasze schody  wykonujemy ze starannie dobranych i wysezonowanych gatunków tarcicy krajowej i egzotycznej. Do najbardziej popularnych od wielu lat należą schody wykonane z tarcicy dębowej, bukowej, jesionowej. W ostatnim czasie wzrasta zainteresowanie gatunkami egzotycznymi. Tutaj prym wiedzie merbau afrykański – drewno o specyficznej strukturze i charakterystycznej czerwonawej barwie.

Schody mogą być zrealizowane w kilku wersjach konstrukcyjnych. Najczęściej spotykane to schody montowane na wcześniej wylane schody betonowe – są najbardziej stabilne i trwałe. W ostatnim czasie przeżywają prawdziwy renesans. Schody mogą być wykonane także w wersji samonośnej i na konstrukcjach metalowych.

Rozróżniamy stopnie proste z podestem lub bez, zabiegowe, kształtowe o dowolnej formie. Schody lakierujemy zarówno na kolor naturalny-bezbarwny, jak i każdy inny, ustalony z inwestorem. Wykonujemy również balustrady i poręcze w szerokim asortymencie.